خانه » مایکروسافت » ویندوز کلاینت » backup از تنظیمات ویندوز و فایل ها با Windows Easy Transfer

backup از تنظیمات ویندوز و فایل ها با Windows Easy Transfer

windows-easy-transfer

ممکن است روزی بخواهید ویندوز کامپیوتر کلاینتی را تعویض کنید در این صورت هیچگاه فراموش نکنید که عواقب از دست رفتن اطلاعات شخصی و هر چند جزئی کلاینت متوجه شما که مسئول شبکه هستید خواهد بود , بنابر این همواره به فکر نسخه پشتیبان باشد .

یکی از ساده ترین ابزار هایی که مایکروسافت در اختیار ما قرار داده است برنامه Windows Easy Transfer است که به کمک آن می توانید از ایمیل ها ، یوزر اکانت ها ، داکیومنت ها ، favorites های اینترنت اکسپلورر ، تنظیمات برنامه ها و … را از سیستم عامل قدیمی به سیتم عامل جدید منتقل کنید .

این نرم افزار تمامی این قسمت های نام برده شده را در یک فایل ذخیره می کند بنابر این ممکن است حجم آن زیاد باشد پس هارد اکسترنال فراموش نشود !

اما چند نکته را در نظر داشته باشد که :

1 – برنامه Windows Easy Transfer تنها تنظیمات برنامه ها را منتقل می کند بنابر این بعد از نصب ویندوز جدید باید برنامه ها را مجدد نصب کنید .

2 – باید توجه کنید که اگر از ویندوز 64 بیتی استفاده می کنید بعد از گرفتن backup تنها در ویندوز 64 بیتی قابل استفاده خواهد بود و همین موضوع برای 32 بیتی هم صدق می کند .

برای دریافت این نرم افزار روی لینک زیر کلیک کنید :

Windows Easy Transfer

درباره ی امیرمحمد

امیر محمد جلیلی هستم کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات ، دارای مدارک بین المللی شبکه و مدرس دوره های تخصصی شبکه های کامپیوتری ، امیدوارم مقالات آموزشی این وب سایت برای شما عزیزان مفید واقع شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *