خانه » لینوکس » آموزش اتصال Tunneling SSH روی HTTP Proxy Server

آموزش اتصال Tunneling SSH روی HTTP Proxy Server

ممکن است در شبکه ای قرار بگیرید که پورت 22 (پورت دیفالت SSH) توسط فایروال مسدود شده باشد و هیچ اتصالی به بیرون مجاز نباشد مگر از طریق Proxy Server و پورت HTTP . در این شرایط شما نیاز به اتصال به SSH سرور بیرونی خود دارید و راهکار استفاده از tunneling ssh over an http-proxy server می باشد که در این مقاله این ترفند را به شما همراهان عزیز داتیس نتورک آموزش خواهیم داد .

آموزش اتصال Tunneling SSH روی HTTP Proxy Server

مرحله اول – برای Tunneling SSH شما به یک سیستم لینوکس ( مثلا توزیع CentOS ) یا هر سیستمی که بسته openssh در آن نصب باشد و به شبکه متصل باشد نیاز دارید.

مرحله دوم – هم اکنون باید این بسته نرم افزاری را نصب کنید: corkscrew home page و سپس بسته را از حالت فشرده خارج کرده و آنرا کامپایل کنید .

tar -xzvf corkscrew.tar.gz
cd corkscrew./configure
 make install

بصورت پیشفرض بسته در محل usr/local/bin/ نصب خواهد شد در صورتی که شما خواهان نصب آن در محل دیگری هستید می توانید با استفاده از گزینه prefix=path– مسیر جدیدی را برای آن در هنگام کامپایل مشخص کنید .

مرحله سوم – خوب برای استفاده از آن کافی است در فایل پیکربندی ssh خود ، خط زیر را اضافه کنیم در صورتی که فایل زیر در سیستم شما وجود ندارد آن را بصورت دستی در آدرس HOME/.ssh/config$ ایجاد کنید و عبارت زیر را در ان بنویسید:

Host *
 ProxyCommand corkscrew http-proxy.example.com 8080 %h %p

که http.example.com همان آدرس http Proxy شماست و 8080 شماره ی پورتی که سرور بر روی آن در حال گوش کردن است. پارامتر های %h و %p بصورت خودکار توسط SSH که نشان دهنده آدرس و پورت مقصد هستند، اضافه خواهند شد.

این دو خط به SSH SERVER می گویند که برای اتصال از یک برنامه خارجی در این مثال (CorkSCrew ) استفاده کند و برای تست آن می توانیم اینگونه عمل کنیم

ssh  www.alux.ir

درباره ی امیرمحمد

امیر محمد جلیلی هستم کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات ، دارای مدارک بین المللی شبکه و مدرس دوره های تخصصی شبکه های کامپیوتری ، امیدوارم مقالات آموزشی این وب سایت برای شما عزیزان مفید واقع شود .

بررسی کنید

دانلود لینوکس اوبونتو (Ubuntu)

دانلود لینوکس اوبونتو (Ubuntu)

در این بخش از داتیس نتورک امکان دانلود جدیدترین نسخه های لینوکس اوبونتو (Ubuntu) را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *