خانه » کتاب های آموزشی » دانلود کتاب آموزش لینوکس اوبونتو (Ubuntu)

دانلود کتاب آموزش لینوکس اوبونتو (Ubuntu)

اوبونتو (Ubuntu) یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکس است که در این مطلب کتاب های آموزشی فارسی و انگلیسی مختلفی را برای شما عزیران که علاقه مند به یادگیری اوبونتو هستید ، آماده کرده ایم که می توانید دانلود کنید.

دانلود کتاب آموزش لینوکس اوبونتو (Ubuntu)

Ubuntu یک سیستم ﻛﺎﻣﻞ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﮔﻨﻮ/لینوکس ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺷﺎﻣﻞ بهترین ﻭ جدیدترین ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻫﺎی دنیای ﻣﺘﻦ ﺑﺎﺯ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﺍی ﻛﺎﺭ یا ﺳﺮﮔﺮمی ﺑﺎ رایانه ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﻧیاﺯ ﺧﻮﺍهید ﺩﺍﺷﺖ، می ﺑﺎﺷﺪ. ﺑﺎ Ubuntu ﺷﻤﺎ ﻗﺎﺩﺭ ﺧﻮﺍهید ﺑﻮﺩ، اینترنت ﺭﺍ ﻣﺮﻭﺭ کنید، ایمیل بخوانید، ﻣﺴﺘﻨﺪﺍﺕ یا ﻣﺘﻦ ﻫﺎی ﺻﻔﺤﻪ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ یا ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻫﺎیی تهیه ﻧﻤﻮﺩﻩ ﻭ یا ﺗﺼﺎﻭیر ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ویرایش ﻧﻤﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﺴیاﺭی ﻛﺎﺭﻫﺎی دیگر ﻛﻪ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﺭﻭﺯﻣﺮﻩ ﺑﻪ ﻛﻤﻚ رایانه ﺍﻧﺠﺎﻡ میدهید ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﺎﺩگی ﺍﻧﺠﺎﻡ دهید. Ubuntu یک جایگزین ﻣﺘﻦ-ﺑﺎﺯ ﺑﺮﺍی ویندوز ﻭ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺍﺩﺍﺭی ﺁﻥ ﺍﺳﺖ.

نام اصلی این پروژه، no-name-yet.com بود کنونیکال از آغاز پروژه به استفاده از دامنه no-name-yet.com ادامه داده‌است. اولین نسخه اوبونتو در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۴ عرضه شد و به عنوان یک شاخه از دبیان گنو/لینوکس به طور موقت آغاز به کار کرد؛ هدف آن این بود که از کد دبیان استفاده کند و هر شش ماه یک نسخه جدید از اوبونتو را عرضه نماید. برخلاف برخی از توزیع‌های دیگر دبیان مانند لینسپایر و لیبرانت، کنونیکال به فلسفه دبیان پایبند بوده و اغلب اوقات به جای تکیه بر متن‌های بسته به عنوان مدل تجاری خود به فلسفه نرم‌افزار آزاد تکیه می‌کند.

بسته‌های اوبونتو عموماً مبتنی بر بسته‌های شاخه “ناپایدار” دبیان هستند. اوبونتو برای مدیریت بسته‌های نصب شده از APT دبیان استفاده می‌کند. با این حال بسته‌های دبیان و اوبونتو لزوماً با هم سازگار نیستند. برخی از توسعه دهندگان اوبونتو مسئول بسته‌های اصلی خود دبیان نیز هستند و تغییرات اوبونتو به جای اینکه فقط در زمان عرضه اعلام شوند، به محض انجام به دبیان نیز ارسال می‌شوند. با این وجود در آوریل ۲۰۰۵ ایان مورداک بنیانگذار دبیان، اوبونتو را به دلیل ناسازگاری‌های بسته‌های آن و بسته‌های دبیان مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت که اوبونتو از Debian Sarge بسیار فاصله گرفته‌است.

در حال حاضر مارک شاتل‌ ورث از طریق شرکت کنونیکال هزینه‌های اوبونتو را تامین می‌کند. در ۸ ژوئیه ۲۰۰۵ کنونیکال ایجاد بنیاد اوبونتو را با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۰ میلیون دلار آمریکا اعلام کرد، هدف از این بنیاد تضمین پشتیبانی و توسعه برای نسخه‌های آینده اوبونتو از ابتدای ۲۰۰۶ است، شاتلورث معتقد است در صورتی که کنونیکال کنار بکشد این بنیاد بودجه اضطراری را تامین می‌کند. برنامه‌هایی برای یک شاخه از اوبونتو با اسم رمز «Grumpy Groundhog» وجود دارد و قرار است این شاخه دائماً ناپایدار و آزمایشی باشد و متن برنامه را مستقیماً از کنترل اصلاح برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی که با اوبونتو عرضه می‌شوند، بیرون بکشد. بدین ترتیب کاربران و توسعه دهندگان رده بالا می‌توانند نسخه‌های جدید هر یک از برنامه‌ها را بدون نیاز به ساختن [کامپایل] بسته‌ها آزمایش کنند؛ همچنین این شاخه می‌تواند هشدارهای اولیه را درباره اشکالات ساختن بسته‌ها برای معماری‌های مختلف ارائه نماید.

این مجموعه شامل آموزش های زیر می باشد :

  • همه چیز درباره لینوکس اوبونتو
  • جزوه آموزش لینوکس اوبونتو
  • اوبونتو برای صفر کیلومترها
  • Ubuntu The Complete Manual 2016

مجموعه کتاب های الکترونیکی PDF آموزش اوبونتو به زبان فارسی و انگلیسی را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

لینک دانلود

درباره ی امیرمحمد

امیر محمد جلیلی هستم کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات ، دارای مدارک بین المللی شبکه و مدرس دوره های تخصصی شبکه های کامپیوتری ، امیدوارم مقالات آموزشی این وب سایت برای شما عزیزان مفید واقع شود .

بررسی کنید

آموزش تبدیل webm به mp4 در لینوکس

آموزش تبدیل webm به mp4 در لینوکس

در این مطلب به کمک نرم افزار تبدیل فرمت ffmpeg که در مقاله قبلی (اینجا) …

یک دیدگاه

  1. خیلی خوب بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *